skip to Main Content
Сливовий компот

Сливовий компот

Я і моя родина дуже любимо, починаючи з осені і до появи  перших овочів, фруктів та ягід, балувати себе спогадами про минуле літо. У цьому нам допомагає домашня консервація, яку я встигаю зробити за період тепла. Мої домочадці полюбляють: починаючи з варення із пелюсток чайної троянди і закінчуючи полуничним, суничним …….., джем, особливо вишневий, помідори та огірки, ікра із синіх та багато іншого ………..

Компоти займають у нас в родині далеко не останнє місце! Тут є рецепт з вишень, а тепер я поділюся з Вами рецептом компоту з сливи:

Сливи попередньо необхідно перебрати за ступенем зрілості (перезрілі, червиві не підходять), потрібні стиглі та щільні.

Плоди необхідно добре вимити, пробланширувати ( помістити в друшляк і занурити  на 2-3 секунди в каструлю з киплячою водою, після чого негайно перекласти в холодну воду на 1-2 хвилини) – метод сприяє утворенню сітки на шкірці слив, що попереджає появу тріщин на них при стерилізації.

Після, укласти в банки та залити киплячим сиропом з розрахунку 200 грам цукру на 1 літр води. Банки накрити металевою кришкою та простерилізувати 10 хвилин. Після стерилізації банки негайно закупорити, перевернути, укутати та залишити на добу для охолодження.

Трохи перефразовуємо барона Мюнхаузена:

Нехай за вікном дощ йде.

Кружляє завірюха, сліди замітаючи.

А ми їмо сливовий компот.

Про літні дні згадуючи.

 

Начальник ВТК – Артамонова О.А.

Back To Top