skip to Main Content

Все починалося з оренди виробничих потужностей ПрАТ “Чорноморполіграфметал” в середині 90-х – тоді “Таламус Лтд” виготовляв широкий спектр пакувальних виробів із жерсті, планомірно будуючи своє виробництво. Ми сфокусувалися на консервних кришках типу СКО І-82 і Твіст (гвинтових, що закручуються). Побудували практично виробництво повного циклу, включаючи власне виробництво вікельного кільця та виготовлення гуми для нього.

Коли Ви думаєте про кришки для консервації, може здатися, що це простий виріб. Що тут складного? Однак мова йде про те, щоб поставляти продукцію по всій Україні, в Казахстан, Грузію, Узбекістан. Починається все з постачання та логістики. Для стабільної роботи необхідно мати все вчасно, підтримуючи оптимальні запаси. Саме ж виробництво складається з декількох етапів:

  • порізка жерсті – тут рулони масою понад 5 тонн ми нарізаємо на листи з точністю 0.1 мм. Лінії для порізки розроблені, побудовані та кілька разів модернізовані власними силами.
  • лакування і літографування – листи покриваються лаком і отримують фірмове зображення. Для деяких видів продукції використовуються спеціальні покриття підвищенної стійкості або багатошарової покриття. Тут ми використовуємо німецькі та японські лінії, які пройшли глибоку модернізацію та отримали сучасну автоматику, системи економії енергоресурсів (теж власної розробки нашої команди – TalamusIndustries). На сьогоднішній  день, переважно, використовуються лаки виробництва України.
  • розкрій та штампування – використовуються модернізовані преса радянського та німецького виробництва, які вимагають подачі жерсті у вигляді смуг, так званих бланків. Машини для оптимального розкрою листа на бланки ми також розробили та побудували самі. Кожен прес є частиною лінії штампування і таких у нас не один десяток.

Лінія штампування включає в себе машини, додатково формуючі кришку після штампа та автомати, які здійснюють вставку вікельного (гумового) кільця – кільцевкладальник. Готова кришка упаковується в півсотні на термозбіжних автоматах. Ділянка між кільцевкладальником та термозбіжним автоматом – єдине місце, де у нас ще залишилося багато ручної праці. Це ключова ділянка контролю якості готової продукції. Варто відзначити, що якість продукції перевіряється на кожному етапі виробництва, починаючи з вхідного контролю сировини.

Паралельно працює втробництво вікельного (гумового) кільця. Чому вікельне? Зараз зрозумієте. Ми отримуємо інгредієнти, необхідні для виробництва гуми – каучук, наповнювачі, різні реагенти – і змішуємо їх, отрумуючи сиру гуму. За допомогою екструдерів виходять рукава ( в інженерній справі багато німецьких слів, а рукав по-німецьки – вікель ), які проходять вулканізацію в автоклавах. Роботу автоклава забезпечує котельня  на 6.5 тонн пари на годину. Калібровані та відвулканізовані рукави надходять на порізку – отримуємо вікельне кільце.

Виробництво кришки Твіст відбувається подібним чином. Різниця тільки в тому, що замість вставки кільця відбувається інжекція ПВХ пластизолю, з якого виходить цілісна з кришкою прокладка ущільнювача.

Модернізацію, розробку нового обладнання, автоматизацію, виготовлення оснасток і штампів здійснюємо своїми силами. Конструкторське бюро, відділ автоматизованих систем управління, інструментальний цех сформувалися в повноцінний підрозділ – Talamus Industries, який обслуговує не тільки внутрішні потреби компанії, але і надає свої послуги іншим підприємствам в Одесі та по всій Україні.

Back To Top